PDF Tisk Email

Profil výstavy

vsnz

„Výtvarný svět na zámku“ je nesoutěžní přehlídkou výtvarných prací základních uměleckých škol z celé ČR. První ročník se uskutečnil v roce 2005, organizátorem byla Základní umělecká škola Moravská Třebová. Tento ročník byl zaměřen na plošnou tvorbu. V následujícím druhém ročníku se výstava rozšířila o promítání žákovského loutkového animovaného filmu, digitálních fotografií a animaci z prolínání kreseb a fotografií. Vrcholem tohoto ročníku bylo promítání vítězného snímku z kategorie multimédia soutěže „Jak přicházíme na svět“ pořádané Unií porodních asistentek UNIPA. Tento snímek vznikl ve spolupráci ZUŠ Moravská Třebová a ZUŠ Jevíčko.

Přehlídka „Výtvarný svět na zámku“ je dvoutýdenní akcí. Hlavní program přehlídky výtvarných prací se odehrává na arkádách moravskotřebovského renesančního zámku, který je součástí městské památkové rezervace. Jeho monumentální pozdně renesanční podobu s arkádami mu dal v první polovině 17. století Ladislav Velen ze Žerotína. Zbývající dny je výstava přemístěna do výstavních prostor zámku a Základní umělecké školy, která sídlí v jihozápadním křídle moravskotřebovského zámku.

Součástí přehlídky výtvarných prací je hudební festival „Moravskotřebovské arkády“. Tento festival je nesoutěžním přehlídkovým festivalem amatérských dětských a smíšených pěveckých sborů, k němuž tradičně patří charitativní vystoupení v ústavech sociální péče.

Aktualizováno Úterý, 14 Leden 2014 21:37